Programi i projekti

DRAGI UČENICI /CE !

MREŽA ŠKOLA BEZ NASILJA IMA SVOJU STRANICU I INTERNET ADRESU –DOBRO JE DA JU ZNATE JER I VI MOŽETE SUDJELOVATI U NJENOM STVARANJU.

Pozvani ste na sudjelovanje u "Školsku pričaonicu" pod naslovom : Što mi se dogodilo - istinite priče o nasilju.

Posjetite nas:

ŠKOLA BEZ NASILJA

Pozvani ste, ako trebate kakvu pomoć pitajte.

Koga? Učiteljicu npr.hrvatskog jezika,informatike,razrednicu…

Kolajna ljubavi u našoj školi

Autor: Administrator , 29. 11. 2011.

Misleći da su Tanzanija ili neka druga afrička zemlja jako daleko od nas, nismo se usudili upuštati u  humanitarnu akciju za njih.

Međutim, kako je dječje srce veće, hrabrije i smjelije... moji su me petaši opet iznenadili.

„Vjeroučiteljice, postoji li način da i mi postanemo prijatelji toj djeci negdje tamo daleko, daleko? Možemo li im pisati? Nešto poslati?“

Bila su to njihova pitanja pri obradi teme:  Kršćani djeluju po cijelome svijetu.

Istog sam  trena krenula u akciju. Ako imam takve hrabrice iza sebe, ma mora to uspjeti!

Moji kolege, prijatelji (učitelji) i naš ravnatelj s oduševljenjem su prihvatili ideju.

Postali smo prijatelji Udruge Kolajna ljubavi, koju je prije nekoliko godina osnovala mlada profesorica Ivana Parlov. Uz pomoć dobročinitelja iz Hrvatske uspjelo se izgraditi sirotište sv. Ante za djecu između 4. i 16. godine života. Nalazi se u najzabačenijem i najnerazvijenijem dijelu Tanzanije, ali za nekolicinu te dječice sirotište je, zahvaljujući dobrim ljudima – prvenstveno djeci,  postalo Obećana Zemlja.

Naša se škola uključuje u akciju prikupljanjem štapića, smokića i bombona kako bismo dječicu razveselili za Božić. Ujedno, kroz vrijeme, do 15.prosinca izrađivat ćemo božićne čestitke i ispisivati ih na hrvatskom i engleskom jeziku, koje će također biti otpremljene našim prijateljima u Tanzaniju.

Znači, do 15. prosinca prikupljamo slatkiše i grickalice, izrađujemo i pišemo čestitke, jer  skupina volontera Kolajne ljubavi 19. prosinca odlazi u Tanzaniju noseći im  sve naše darove.

Neka dragi Bog nagradi svaki naš trud oko bližnjega, jer ljepše je davati nego primati, posebno kroz ovo vrijeme Adventa!

Vjeroučiteljica Paula

Izvor: Paula Vukčević Lazar