Savjeti učenicima

Kako izraditi božićne čestitke?

Autor: Administrator , 7. 12. 2011. 08:37

Želite sami izraditi originalne božićne čestitke i pokloniti ih bližnjima? Pogledajte kako...

Što znaš o europskim zemljama i Europskoj uniji? Vijest ima dokument u privitku

Autor: Administrator , 11. 11. 2011. 20:34

Dragi učenici, Republici Hrvatskoj bliži se ulazak u Europsku uniju. Što znate o europskim zemljama i Europskoj uniji? Provjerite svoje znanje u edukativnoj anketi!

Kako učiti

Autor: Administrator , 7. 10. 2011. 00:39

U čemu je tajna? Kako uspješno učiti? Kako da učenje napokon prestane biti mučenje???

Pravilno pisanje referata Vijest ima dokument u privitku

Autor: Administrator , 25. 9. 2011. 03:01

U privitku pogledajte kako pravilno napisati referat.

Kako napraviti plakat

Autor: Administrator , 25. 9. 2011. 02:46

Ovdje ćete naći pravila i smjernice kako pravilno izraditi plakat.

Kako sigurno koristiti mobitel i internet Vijest ima dokument u privitku

Autor: Administrator , 25. 9. 2011. 01:09

Mislim da danas i nema djeteta u našem društvu koje nije čulo za pojam Internet. Internet je postao jedan vrlo rašireni način komunikacije i učenja.

Djeca vrlo često provode vrijeme na Internetu surfajući po stranicama od njihovog interesa, družeći se sa vršnjacima, učeći i sl. Internet sam po sebi nije ni loš ni dobar, on predstavlja jedno oruđe za komunikaciju te ovisi o svakoj osobi pojedinačno na koji će ga način koristiti. Kao što sama cesta nije ni loša ni dobra, ako ćemo ju sigurno prijeći, moramo znati neka pravila: pogledati lijevi i desno prije prelaska, prijeći obavezno preko zebre, čekati zeleno za pješake na semaforu i sl.

Isto je i sa samim Internetom, kako bi sigurno mogli surfati i iskorištavati bezbroj mogućnosti, trebamo usvojiti i prakticirati određena pravila o kojima možeš pročitati više u nastavku.

SAVJETI UČENICIMA ZA UČENJE MATEMATIKE

Autor: Administrator , 25. 9. 2011. 00:45

Matematika, bauk za mnoge učenike. Koliko je samo neiskorištenih potencijala propalo jer su učenici bježali i od pomisli na matematiku. No, većina učenika najmanje vremena utroši na učenje  matematike. Kako se ne može učiti napamet, vrijeme posvećeno matematici za većinu se svodi samo na pisanje domaće zadaće.

Kad bismo matematici posvetili posve isto vremena kao i ostalim predmetima, kad bismo  razmišljali i čitali o matematičkim problemima kao i rješavali  zadatke, ustanovili bismo da nije teža od drugih predmeta.