TZK

Paraolimpijski dan

Autor: Administrator , 18. 6. 2012.

23.5.2012. u našoj školi obilježavali smo Paraolimpijski školski dan. Naši gosti, nositelji aktivnosti bili su invalidi,a u pripremljenim aktivnostima sudjelovali su učenici nižih razreda.

Izvješće o aktivnostima učenice Lare Tomaš, 3. razred

Tijekom dva školska sata odvijale su se paraolimpijske aktivnosti. Bili smo podijeljeni u skupine koje su u pratnji učiteljica sudjelovale u četiri aktivnosti.

Prva aktivnost bila je radionica u kojoj se čitala ''Bajka o dinosaurima '' iz koje smo naučili da različitosti treba prihvaćati,da su svi jednako vrijedni i da svatko sa svojim sposobnostima u zajednici može doprinositi.

Sljedeća aktivnost odvijala se u sportskoj dvorani gdje nas je dočekala osoba s invaliditetom. Mogli smo s tom osobom igrati stolni tenis, hodati na štakama i između čunjeva hodati prekrivenih očiju, kako bi bar na čas osjetili njihov napor koji ulažu u obavljanju nama najobičnijih stvari, no to ih ne sprječava da budu manje uspješni.

Treću aktivnost vodila je gospođa Ljerka koja je tumačila dokumentarni film o sudjelovanju i uspjesima invalida na paraolimpijskim igrama. Svidio mi se način obilježavanja ovog dana u kojem smo više upoznali ljude s invaliditetom, njihove potrebe, ali i uspjehe koje postižu u svom životu.

NIKADA U ŽIVOTU NE TREBA ODUSTATI, JER SNAGA VOLJE

UVIJEK POBJEĐUJE!

Fotografije pogledajte u GALERIJI!

Izvor: Dubravka Granulić, Jadranka Knežević