Sigurniji internet za djecu i mlade 2012.

Autor: Administrator , 14. 5. 2012.

Udruga „Suradnici u učenju“ je tijekom prošlih godina organizirala niz aktivnosti s temom „Sigurniji internet za djecu i mlade“ te predstavljala Hrvatsku kao Safer Internet Committee u INSAFE-u. Istu ulogu imala je i u 2012. godini.

Učenici su se u akciju "Sigurniji internet za djecu i mlade" uključili izradom multimedijskih radova (animacija, videozapisa, igara i slično) kojima svoje vršnjake upozoravaju na moguće opasnosti na internetu i daju im savjete kako ih izbjeći. Pri izradi tih sadržaja učenici su izvrsno primijenili sve što su naučili i na vrlo kreativan način stvorili nove obrazovne sadržaje.

Na natječaj su pristigla 564 rada na kojima je radilo 1032 učenika, od kojih najmlađi ima 8, a najstariji 18 godina. Kroz rad ih je vodilo 57 učitelja i nastavnika iz 48 osnovnih i 9 srednjih škola.
Radovi su rađeni različitim programima pa vjerujemo da je sloboda odabira oblika multimedijskog sadržaja i računalnog programa za njegovu izradu učenicima omogućila da pokažu svoje znanje o sigurnosti na najbolji mogući način. Multimedijski radovi napravljeni su u obliku videozapisa, animacija, stripova, glogstera, prezentacija, kvizova, igara, a neki i korištenjem programskih jezika Kodu i Logo. Ove godine je ocjenjivački sud bio malo stroži u razvrstavanju radova pa ćete vidjeti po tri kategorije radova za tri uzrasta: niži i viši razredi osnovne škole i srednja škola.

Video koji je snimila informatička skupina PŠ Topolovac našao se među najboljima u Hrvatskoj. Čestitamo!

Pogledajte i ostale radove naših učenika koji su se našli među istaknutima.

Knjiga "Sigurnost na internetu", 6. razred.

Učenici 5. razreda su na informatičkoj skupini izradili edukativne igrice.

Fran Bevanda

Sandra Mitrović

Matea Adamović

Leon Išek

Na dnu stranice možete preuzeti i pogledati prezentacije, a sve ostale radove učenika drugih škola pogledajte na stranici SURADNICI U UČENJU.

Izvor: http://ucitelji.hr/
Arijana_i_Matea.pps (922.00 KB)