Terenska nastava i ekskurzije

Terenska nastava - Klagenfurt

Autor: Administrator , 23. 5. 2018.

4. svibnja 2018. godine 90 učenika OŠ Budaševo – Topolovac – Gušće u sklopu izborne nastave njemačkog jezika posjetilo je Klagenfurt i Minimundus.

U pratnji učenika bile su učiteljice Tatjana Jozefčik, Gabrijela Perhat Trepša, Ivana Vračan, Katarina Perenčević  Sljepčević, Martina Alapić Breyer i ravnateljica Mirela Maričević.

Učenici su prvo obišli Minimundus – svijet minijatura, gdje su imali priliku doživjeti virtualnu  4D šetnju po Kineskom zidu, ali i vidjeti oko 150 replika najpoznatijih svijetskih građevina u omjeru 1:25, što ih se posebno dojmilo. Nakon Minimundusa, učenici su autobusom krenuli dalje do grada Klagenfurta. U Klagenfurtu smo obišli glavne gradske znamenitosti poput glavnog trga „Alter Platz“, gdje je sjedište Koruške pokrajine, Katedrale Sv. Trojstva, Stare i Nove Vijećnice,  Trga Neuer Platz sa fontanom zmaja i dr., nakon čega smo imali slobodno vrijeme za odmor i vlastite programe. Zatim smo krenuli putem zadnje znamenitosti,  alpskog  jezera „Wörthersee“, koje je danas turistička atrakcija i omiljena ljetna destinacija brojnih Austrijanaca. Puni dojmova i zadovoljni viđenim oko 18:30 h krenuli smo natrag, te smo stigli sretno i bez poteškoća na svoja odredišta oko ponoći.

Fotografije pogledajte u GALERIJI.

Izvor: Martina Alapić Breyer