Terenska nastava i ekskurzije

Izlet šestih razreda na Plitvička jezera

Autor: Administrator , 14. 5. 2018.

Dana 3. svibnja 2018. Nacionalni park Plitvička jezera posjetili su učenici šestih razreda naše Škole.

Svi su bili uzbuđeni i jedva čekali polazak. Učenici su krenuli u 7:30 ujutro ispred škole u pratnji razrednica. Na putu smo kratko stajali zbog okrijepe.

Učenici su panoramskim razgledom iz autobusa saznali puno novih informacija o nastanku i važnosti Rastoka.

Konačno stižemo i na Plitvička jezera, kupujemo karte i krećemo u obilazak prekrasnih slapova i kristalno čistih i modrih jezera. Uživajući u prirodi i svježem zraku, zaputili smo se u šetnju u trajanju 1,5 sata. Po uskim stazama spustili smo se do velikog slapa gdje smo se svi zajedno slikali i krenuli dalje. Nakon dugotrajnog hodanja malo smo se odmorili i ručali. Potom smo se uputili na vožnju brodom od 20 minuta, a obilazak smo završili vožnjom vlakićem koja je trajala 7 minuta.

Umorni, ali veseli i puni dojmova krenuli smo prema našim domovima, stvarajući još jednu uspomenu u našim srcima. Bio je to još jedan lijep izlet kojeg ćemo dugo pamtiti.

RAZREDNICE: Dijana Drvodelić, Monika Ovanin i Irena Peček

Fotografije pogledajte u GALERIJI.

Izvor: Irena Peček