Terenska nastava i ekskurzije

Terenska nastava izvannastavne skupine Ekosspiritus u Hrvatsku Kostajnicu

Autor: Administrator , 15. 10. 2017.

7.listopada 2017. godine izvannastavna skupina Ekosspiritus bila je na terenskoj nastavi u Hrvatskoj Kostajnici. Na terensku nastavu uputilo se 16 učenika:  6.i 8.razreda iz PŠ Topolovca te 5.-8.razreda MŠ Budaševo. Voditeljica terenske nastave bila je vjeroučiteljica Paula Vukčević Lazar.

Sa željezničkog kolodvora Sisak krenuli smo u 8:58 „Kesten cugom“, jer se na našu sreću taj vikend u Hrvatskoj Kostajnici održavala jubilarna 20.-ta „KESTENIJADA“.

Vožnja „Kesten cugom“ prošla je ugodno i zanimljivo s obzirom da su u istom vagonu s nama bili učenici OŠ Velika Mlaka (njih 39), sa svojim učiteljicama Marinom, Zrinkom i Jasminom.

Po dolasku na željezničku stanicu Hrvatska Kostajnica, pješice smo se uputili u centar grada, zajedno sa svim putnicima iz vlaka.

Pogledali smo u Gradskoj učioni postavljene izložbe: Razbibriga, Usamljeni divovi – kamena svjedočanstva (izložba fotografija starih gradova i utvrda Hrvatske), te Zeleno-plava zipka Hrvatske.

Potom smo se zajedno sa učenicima oš Velika Mlaka popeli na brdo Djed, gdje nas je dočekala naša knjižničarka gospođa Mirjana Čubaković, koja u blizini živi. Uspon od grada do Djeda bio je 700 metara. Tu smo se zadržali oko sat i pol u okrijepi, igri i druženju.

Spuštajući se u grad zastali smo i kod izvora Tekija, te se osvježili bistrom vodom.

Laganom šetnjom uz rijeku Unu stigli smo u stari grad gdje se održavao srednjovjekovni sajam. Uživali smo u streličarskim igrama, a neki od nas i sami se okušali u gađanju mete.

Vračajući se preko unskog mosta posjetili smo župnu crkvu sv. Antuna Padovanskog gdje smo neko vrijeme ostali u molitvi.

„Šušur“ i šarenilo sajma privuklo nas je da izdvojim malo vremena i za slobodno vrijeme u šetnji, igri u luna parku….

Autobusom smo se odvezli do željezničkog kolodvora da stignemo na „Kesten cug“ za Sisak u 18,28.

U Sisak smo stigli oko 19,30 gdje su nas dočekali roditelji i odvezli našim kućama.

Prijedlog EKOSSA:

OBAVEZNO POSJETITE GRAD HRVATSKU KOSTAJNICU!!!

Fotografije pogledajte u GALERIJI

Izvor: Paula Vukčević Lazar