Terenska nastava i ekskurzije

Terenska nastava - Vukovar

Autor: Administrator , 6. 1. 2017.

Učenici osmih razreda su 5. i 6. prosinca 2016. u sklopu projekta Posjet osmih razreda Vukovaru sudjelovali u dvodnevnoj terenskoj nastavi, tijekom koje su posjetili sve važne memorijalne lokalitete  Domovinskog rata.

Boravak i predavanja organizirana su u novouređenom  Memorijalnom centru Domovinskog rata Vukovar na prostoru bivše vojarne 204. vukovarske brigade. Čitav projekt financiran je od strane Ministarstva branitelja i nastao je u suradnji s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i sporta.

Program terenske nastave započeo je odmah po dolasku u Memorijalni centar. Učenici su posjetili Muzej Vučedolske kulture i Gradski muzej Vukovar u dvorcu Eltz gdje su se upoznali s cjelokupnom poviješću vukovarskog kraja. Predavanje u Domovinskom ratu i bitci za Vukovar održanu je u prostoru Škole mira Memorijalnog centra. Nakon ručka učenici su se smjestili u hostel Zagreb te imali slobodno vrijeme za razgled grada.

Tijekom drugog dana učenici su obišli sve memorijalne lokalitete na vukovarskom  području:  Spomen– dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Mjesto sjećanja – Vukovarska bolnica 91., Spomen-dom i Masovna grobnica Ovčara, Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata. U Memorijalnom centru Domovinskog rata učenici su pod stručnim vodstvom razgledali izložbu oružja iz Domovinskog rata koje se koristilo u obrani grada, ali i drugih dijelova Hrvatske.

U prostoru Škole mira organiziran je kviz znanja, u kojem su učenici imali priliku pokazati znanja stečena tijekom ova dva dana. Našu školu su ponosno predstavljali učenici Borna Barišić i Marko Perković koji su osvojili 2. mjesto.  Čitav program je završio u 16.sati nakon čega smo se uputili svojim kućama.

Fotografije pogledajte u GALERIJI

Izvor: Gabrijela Perhat Trepša, Magdalena Cvek Brnad