Terenska nastava i ekskurzije

Višednevna ekskurzija u Pulu

Autor: Administrator , 11. 10. 2015.

Učenici sedmih razreda škole Budaševo te područnih škola Topolovac i Gušće putovali su na četverodnevnu ekskurziju u Pulu.

Na putovanje smo krenuli 22. 9. 2015. u 7 sati iz Budaševa.

Krenuli smo prema Istri preko autoputa za Rijeku. Uz zaustavljanje na odmaralištu oko 13 sati stigli smo u Rijeku u posjet Astronomskom centru Rijeka gdje smo pogledali film o nastanku svemira i čuli kratko predavanje o zvijezdama i meteorima.

Nakon „svemirskog“ doživljaja spustili smo se u centar Rijeke gdje smo odmorili šetnjom Korzom, te se okrijepili u  neizostavnom McDonald's-u i krenuli dalje na put prema našem odredištu – Resort Centinera, Banjole.

Nakon odmora i prospavane noći (barem jednim dijelom) krenuli smo put grada Pule gdje smo uz stručnog lokalnog vodiča obišli glavne znamenitosti grada – amfiteatar – pulsku Arenu, gradska vrata, Slavoluk Sergijevaca, Forum…

Vratili smo se u naše odmorište te nakon ručka i kraćeg odmora krenuli u posjetu pulskom Aquariumu gdje smo upoznali nevjerojatan podmorski život i čuli vrlo zanimljive stvari o morskoj flori i fauni.

Večer nam je prošla u znaku zabave i smijeha.

Treći dan obišli smo prekrasne Brijune gdje smo se upoznali s prirodnim ljepotama ovog našeg nacionalnog parka i pogledali izložbu o životu i radu Josipa Broza Tita. Povratak brodom malo nam je pokvarila kiša i vjetar, ali uspješno smo stigli na ručak i poslijepodnevno uživanje u hotelskom bazenu s grijanom morskom vodom.

Zadnju večer u Istri proveli smo u druženju i stvaranju novih prijateljstava (a možda i ljubavi) s našim vršnjacima iz Sesveta.

Nakon posljednjeg doručka ove naše ekskurzije krenuli smo put prekrasnog Rovinja čije smo najpoznatije znamenitosti, poput crkve sv. Eufemije i susreta našeg opernog pjevača Ronalda Brausa, pogledali uz pratnju  lokalnog vodiča. Posjetili smo još i „malu“ Hrvatsku – Mini Croatiu gdje smo na jednom mjestu u vrlo malom mjerilu vidjeli sve najvažnije znamenitosti Republike Hrvatske.

Oko 21 sat roditelji su s nestrpljenjem čekali naš povratak i dočekali nas, zaljubljene, umorne, ali i pune dojmova koji će se još danima prepričavati.

Dio našeg putovanja možete pogledati na našim fotkama.

Izvor: Gabrijela Perhat Trepša i Ljiljana Kocmanić Ivšić