Terenska nastava i ekskurzije

Izvješće s terenske nastave GOO-a

Autor: Administrator , 5. 1. 2020.

23.12.2019. učenici OŠ Budaševo-Topolovac-Gušće u sklopu nastave građanskog odgoja i obrazovanja posjetili su Holandsku kuću i sklonište za životinje sa svojim učiteljicama Martinom Alapić Breyer i Ivom Čop.

U Holandskoj kući nas je dočekao gospodin Marijan Bogatić koji nam ju  je na zanimljiv način predstavio i kroz nju proveo. Prvo smo se upoznali sa multimedijalnim postavom izložbe industrijske baštine. Odgledali smo i 3D film. Posebno nas se dojmila zbirka starih gramofona i drugih uređaja za reprodukciju zvuka sisačkog kolekcionara Veljka Krakera. Za kraj smo imali i zanimljivu radionicu; izrađivali smo 3D makete pročelja Holandske kuće. Puni dojmova odlazimo na najemotivniji dio terenske nastave. U skloništu za životinje dočekuju nas njihovi voditelji.  Upoznavaju nas s njihovim radom i obilazimo boksove sa napuštenim psima. Nakon zanimljivih pitanja naših učenika, uručujemo im našu donaciju, hranu za njihove štićenike. Hranu smo kupili nakon radionica izrade ukrasnih olovaka koje smo prodavali u našim školama i na drugim manifestacijama.

Uslijedilo je i zajedničko fotografiranje.

Izvor: Iva Čop