Terenska nastava i ekskurzije

Terenska nastava sedmih razreda u Mariju Bistricu i Park znanosti u Oroslavju

Autor: Administrator , 28. 5. 2019.

Dana 16. svibnja 2019. godine učenici sedmih razreda uputili su se na terensku nastavu u svetište Mariju Bistricu i Park znanosti u Oroslavju.

Prvo smo posjetili Mariju Bistricu i to Karmel, samostan sestara Karmelićanki gdje nas je ugostila sestra Karmelićanka koja nam je pričala o njihovom redu.

Nakon posjeta Karmelu uputili smo se u svetište Majke Božje Bistričke gdje nas je župnik upoznao s povijesti svetišta i kipom crne Majke Božje.

Nakon obilaska sakralnih objekata uputili smo se prema Parku skulptura gdje nas je ugostio gospodin Ivica Mesar koji nam je pokazao kako se izrađuju poznate drvene igračke koje su pod zaštitom UESCO-a.

Po završetku priče o igračkama uputili smo se prema Oroslavju gdje nas je prvo čekala okrijepa u vidu ručka-pizze u poznatoj pizzeriji Oro-Goro. Nakon dobre hrane slijedio je odmor i igra na igralištu pizzerije.

Zadnja postaja na našoj terenskoj nastavi bio je Park znanosti u kojem su učenici, uz zanimljivo vodstvo jednog od vlasnika Parka znanosti, proučavali neke zakone fizike. Na vrlo zanimljiv i vrlo pristupačan način prikazani su neki zakoni fizike koji su fiziku približili i onima kojima fizika i nije baš najjača strana.

Fotografije pogledajte u GALERIJI.

Izvor: Gabrijela Perhat Trepša