> Nastava  > Natjecanja

Nominiran za državni LiDraNo

Autor: Administrator , 12. 3. 2012.

Novinarski rad Dođoh, vidjeh, (put)opisah  Jakova  Rajkovića, učenika 8. razreda iz Budaševa,  nominiran je za državni susret LiDraNo 2012. godine.

Jakov je svoj rad napisao na nastavnu temu Putopis  ni ne sluteći koliki će odjek imati među članovima povjerenstva za novinarske radove našeg grada, ali i županije.

„Jako sam sretan i mislim da je već sama nominacija jako velik uspjeh,“ rekao je Jakov svojim prijateljima.

„Volim pisati i obično pišem jako dugačke pismene sastavke, a ovo je prvi puta da sam sudjelovao u sličnom natjecanju.“

Na pitanje je li bilo teško napisati tako dugačak novinarski rad, rekao je: „Nije, služio sam se Hrvatskim pravopisom, a i internet mi je stvarno puno pomogao.“

Njegov rad je putopisna reportaža u kojoj je opisao Zadar iz razloga, kako sam Jakov kaže, jer ga jako voli i uvijek u njega svraća.

Želimo mu puno sreće i uspješnih novinarskih radova i dalje.

Izvor: Dubravka Granulić