Savjeti učenicima

Kako izraditi božićne čestitke?

Autor: Administrator , 7. 12. 2011.

Želite sami izraditi originalne božićne čestitke i pokloniti ih bližnjima? Pogledajte kako...

Za izradu ovakvih božićnih čestitaka potrebno vam je:

•      izrezana čestitka od hamer papira veličine 16,5x23 cm ili  33x11,5 cm
  •       podloga  druge boje (u ovom slučaju zlatna) veličine 11,5x16 cm
  •      šarena podloga oslikana vodenim bojama veličine 9,5x14 cm na kojoj ćete pisati božićnu čestitku
  •       umanjene sličice iz bojanki s božićnim motivima (ili nacrtane rukom i obojane drvenim bojicama)
  •      drvena olovka, ravnalo, škarice, skalpel, ljepilo, glitter glue (srebrni ili zlatni)

KORAK 1.

Presavijte izrezani hamer papir na pola i na prednjoj strani čestitke iscrtajte božićni motiv (kao npr. zvončići, božikovina s mašnicom i zvjezdicom u lijevom kutu).

Odredite koji ćete dio nacrtanog rezati sklapelom i pri tome pazite na kontraste.

KORAK 2.

Na tvrdoj podlozi skalpelom pažljivo izrežite dijelove nacrtanih oblika.

KORAK 3.

Zalijepite zlatnu podlogu na izrezanu prednju stranicu čestitke, a na drugu unutrašnju stranu zalijepite šarenu podlogu.

KORAK 4.

Zalijepite sada i sličice s božićnim motivima na zlatnu podlogu, a na šarenu podlogu zapišite svoje božićne želje.

KORAK 5.

Ocrtane linije s prednje strane lagano ukrasite šljokicama po želji i ostavite čestitku da se osuši.

SRETNO!!!

Izvor: Dubravka Granulić