> Aktivnosti

Djeca djeci – o ljubavi mi reci

Autor: Administrator , 20. 2. 2014.

U Dječjem odjelu Narodne knjižnice i čitaonice Vlado Gotovac Sisak, u petak, 14. veljače 2014., održan je treći susret Djeca djeci čitaju.

Susret je okupio učenike sisačkih škola koji su predstavljali svoje omiljene knjige. Ovaj, treći po redu, bio je posvećen ljubavi.  Na samom početku susreta, voditeljica dječjeg odjela Nataša Bujas, predstavila je neke dječje knjige na tu temu  koje se mogu posuditi u njihovoj knjižnici.

Našu su školu predstavljali Luka Tominac, Mateo Šavor, Matej i Paula Perković.  Oni su predstavili knjige Mire Gavrana Zaljubljen do ušiju, Sanje Pilić Što cure govore? Što dečki govore? i Fora ne biti faca, zar ne?, te knjigu Šime Storića Poljubit ću je uskoro, možda. U prvom dijelu predstavljanja čuli smo ponešto o knjizi, njezinom autoru, a u drugom smo slušali ulomke koje su učenici izabrali kako bi nam što bolje predstavili njima omiljenu knjigu i zainteresirali nas da je i mi pročitamo. Matej Perković i sam piše ljubavne stihove, a neke od njih smo čuli u njegovoj i Paulinoj  interpretaciji.

Sve to je pratila zainteresirana publika, djeca iz dječjeg doma Vrbina. Kao što smo im obećali prilikom našeg posljednjeg susreta uoči Božića,  da ćemo se uskoro opet družiti uz knjigu, to smo i učinili. I to na  najljepši mogući dan, na Valentinovo, koji se ujedno slavi i kao Međunarodni dan darivanja knjiga. Tako smo štićenicima  Dječjeg doma Vrbina poklonili košare pune knjiga, slatkiša i poruka ljubavi. Voditeljica susreta podijelila je svima vrijedne dječje knjige i susret je završio sa dogovorom za sljedeći, četvrti, u lipnju, a povodom obilježavanja Dana grada Siska.

Ostale fotografije pogledajte u GALERIJI

Izvor: Mirjana Čubaković