Autor: Administrator , 19. 6. 2016.

3. lipnja 2016. godine svečano smo obilježili Dan naše škole. Svečanost je održana u područnoj školi Preloščica, koja je ove godine napunila 160 godina svoga postojanja.

Kroz cijeli tjedan učiteljice Jasenka Lovreković, Ivana Jandričko i Sanja Miličević pripremile su kreativne radionice za učenike i (roditelje koji su pokazali interes) . Radionice su održale učiteljice u mirovini Ljubica Petrik i  Jagica Begović, te učiteljica 3. razreda Budaševa Štefica Lipovac Lacković.

Radionicu „Iz spomenara jedne učiteljice“ održala je učiteljica Ljubica Petrik. Učenicima je govorila o svom životu i učiteljskom pozivu, te im je predstavila svoje pjesničko stvaralaštvo. Učenici su na radionici učili pjevati, plesati i recitirati.

Drugi dan radionicu „Iz mog spomenara“ održala je učiteljica Jagica Begović. Učiteljica Jagica prezentirala je učenicima „Zbirku pučkih pjesnika“ u kojoj se nalaze i njene  autorske pjesme. Učenike je učiteljica naučila plesati posavačko kolo.

Šećer na kraju bila je radionica učiteljice Štefice Lipovac Lacković „Vezilje“. Učiteljica je učenicima pokazala svoje radove, ali i radove učenika njene skupine „Mlade vezilje“. Učenici su po zadanim motivima učili vesti.

Tjedan posvećen Danu škole zaokružen je svečanim programom 3. lipnja 2016. (petak) s početkom u 9 sati. Učenici svih naših sedam škola pokazali su bogatstvo svega onog što su tijekom školske godine naučili.

Učenici iz Budaševa, folklorne skupine učiteljice Ivane Pernar predstavili su se spletom plesova Posavine, a učenici viših razreda dramske skupine učiteljice Dubravke Granulić prikazali su nam igrokaz „Kuhinja EU“ s kojim su bili predloženi za Državni Lidrano.

Članovi medijske skupine iz Topolovca pod vodstvom učiteljice Antonije Boltužić Kmetović pripremili su pregled rada svoje skupine, „Zavičajni rječnik“ i kostime „Licitarska srca“ u kojima su nastupili na maskenbalu u Sisku (kostimi su nastali u suradnji sa roditeljima).

Učenici slavljeničke škole Preloščica, dramska skupina, predstavili su se sa igrokazom (mjuziklom) „Čarobne riječi“ i „Neobična pljačka fašničkog vlaka“ pod vostvom učiteljice Ivane Jandričko.

Niži razredi iz Gušća (2.i 3.) pod vrijednom palicom učiteljice Jasne Kovačić prikazali su nam igrokaz „Kakvu kome knjigu“, a učenici četvrtog razreda koje je pripremila učiteljica Lidija Blažinčić Fotez otpjevali su nam pjesmu „DO RE MI!“ Dok su učenici viših razreda iz Gušća dramske skupine pod vodstvom učiteljice Davorke Barlović Mihalić pripremili  igrokaz „Ah, taj tehnički!“

Područna škola Kratečko sa učiteljicom Sanjom Štimac pripremili su adaptaciju ulomka „Ježeva kućica“.

Dok su učenici naše male škole Lonja sa svojim učiteljem Damirom Šestakom razveselili nas prigodnim miksom pjesme i plesa „Pačići“.

Na kraju programa svojim talentima predstavili su se učenici koji su pokazali svoju nadarenost i kreativnost na prvom školskom Super talentu, koji je održan pod vodstvom učiteljice Paule Vukčević Lazar.

Lucija Mileković, 4.r. Topolovac – pjesma „Ja sam za ples“;

Magdalena Pavlenić, 2.r. Budaševo, Sara Ivšić, 2.r. Budaševo, Antonija Dejanović, 4.r.Budaševo – ritmičko – gimnastička točka „Bubimir“; te školske mažoretkinje PU STAR DANCE.

Nakon pograma druženje je nastavljeno u školi u kojoj je bila postavljena prigodna izložba dječjih radova.

U GALERIJI pogledajte sve fotografije, uključujući i radove likovne skupine pod vodstvom Tanje Peronja Begić te Mladih tehničara naše škole pod vodstvom učiteljice Ljiljane Kocmanić Ivšić.

Izvor: Paula Vukčević Lazar