Dan voda - PŠ Gušće

Autor: Administrator , 26. 3. 2015.

18. ožujka 2015. godine učenici 1. – 8. razreda PŠ Gušće integriranim nastavnim danom obilježili su svjetski Dan voda.

Učenici nižih razreda su kroz predmete hrvatski jezik, matematiku i prirodu i društvo obrađivali tekstove i pjesme o vodi, rješavali zadatke rječima vezane uz vodu, te govorili o vodama u zavičaju i vodama tekućicama i živom svijetu u njima.

Učenici viših razreda bili su podijeljeni u skupine: hrvatski jezik, engleski jezik, matematika, fizika, njemački jezik i informatika.  Skupine su radile sljedeće:

Hrvatski jezik – analiza ulomka „Voda“ Vladimira Nazora, izrada igraćih karata s izrekama o vodi

Engleski jezik – kruženje vode u prirodi (collection, precipitation, condensation, evaporation), voda u različitim oblicima (bay, sea, ocean, river, stream, creek, lagoon....)

Matematika – izračunavanje uštede vode na kotliću, pri tuširanju i pranju posuđa

Fizika – hidroelektrane u svijetu, prednosti i nedostaci hidroelektrana i vrste hidroelektrana

Njemački jezik – za što nam je potrebna voda, činjenice o vodi i savjeti za štednju vode, anketa – koliko se osoba pridržava savjeta za štednju vode

Informatika – praćenje rada skupina, dokumentiranje u fotografijama i filmu, sastavljanje prezentacije

Nakon radionica učenici viših razreda održali su i kviz u kojem su saznali razne zanimljivosti vezane uz vodu.

Nakon rada u učionicama svi učenici, od 1. – 8. razreda,  okupili su se na školskom igralištu gdje smo imali, sad već tradicionalne, igre s vodom.

A kako je sve to izgledalo pogledajte na našim fotografijama.

Izvor: Gabrijela Perhat Trepša