Dječji fašnik - Budaševo

Autor: Administrator , 11. 3. 2014.

U subotu 1. ožujka 2014. u Društvenom domu u Budaševu održan je Dječji fašnik. Organizator Dječjeg fašnika je Mjesni odbor Budaševo i ovo je prvi puta da se u mjestu održava ovakva manifestacija.

Program je počeo u 15 sati, a u njemu su sudjelovali mališani našeg mjesta. Starija grupa igraonice Radost predstavila se zbornim recitacijama, a učenici od prvog do četvrtog razreda škole iz Budaševa predstavljali su se po skupinama izvannastavnih aktivnosti u koje su uključeni.

Članovi Malog folklora izveli su dječje igre, članovi Dramske družine predstavu Gusjenica Zelenica, članovi sportsko – ritmičke družine Kaubojski ples. Bilo je i recitacija na temu maškara i simpatija.

Nakon toga, učenici su po razredima predstavili maske koje su izradili na satovima likovne kulture, a na kraju programa većina djece je zaplesala u Plesu srdaca.

Svim sudionicima Dječjeg fašnika prigodne diplome i priznanja uručila je Andrea Šeperac, predsjednica Mjesnog odbora Budaševo.

U nastavku druženja svi prisutni su počešćeni krafnama, donacijom Mlina i pekara, i toplim čajem, a vani je spaljen krivac svih nevolja – fašnik.

Nositelji programa Dječjeg fašnika bili su učitelji Tomislav Jelić i Ljiljana Slunjski.

Zahvaljujemo svim učiteljicama nižih razreda škole Budaševo na sudjelovanju u programu Dječjeg fašnika. Hvala tetama Igraonice Radost, g. Zdravku Vasiliku, gđici. Andreji Šeperac i svima koji su na bilo koji način pomogli u organizaciji ove vesele manifestacije.

Ostale fotografije pogledajte u GALERIJI.

Izvor: Ljiljana Slunjski