Božićni sajam 2013.

Autor: Administrator , 18. 12. 2013.

I ove je godine  naša škola organizirala Božićni sajam, nastavljajući tradiciju koja je započela u područnoj školi Gušće.

Mladi zadrugari, pod vodstvom učiteljice Martine Alapić Breyer i Tanje Peronja Begić, blagdane su počeli dozivati već u studenom. Učenici su salvetnom tehnikom ukrasili staklene tanjure i podloške za čaše, te su u keramici izradili „babice“ u narodnim nošnjama i male,šarmantne snjegoviće.

Uz zadrugare, svoju spretnost i kreativnost u izradi raznih ukrasa pokazali su viši razredi škole Budaševo, te svi razredi područnih škola Gušće i Topolovac.

Vrijedne ruke učenika, uz pomoć svojih učiteljica i roditelja, uspješno su stvorile predblagdansko ozračje. Bogato ukrašeni stolovi, puni raznih rukotvorina, pokazali su nam svima da uz malo truda i mašte, možemo napraviti  originalne poklone po simboličnim cijenama, a ujedno se dobro provesti.

Na prepunim klupama moglo se tako naći raznolikih ukrasa za jelke, adventskih vijenaca, čestitki, tombola, snjegovića, keramičkih uradaka, privjesaka, zidnih dekoracija...

Svo bogatstvo rukotvorina i dio dobre atmosfere uhvatili smo fotografijama koje možete pogledati u nastavku i u galeriji slika.

Izvor: Tanja Peronja Begić, foto: Gabrijela Perhat Trepša, Marko Mihalić, Amalija Habeković Kučinić