Jednodnevni izlet 5.razreda u Slavoniju

Autor: Administrator , 27. 5. 2011.

Pročitajte izvješće s izleta 5 - ih razreda u Slavoniju.

Bilo nam je odlično!

Učenici petih razreda naše škole bili su na izletu u Osijeku, Kopačkom ritu i Đakovu. AgencijaVrbanac preuzela je organizaciju izleta, 58 učenika je putovalo autobusom na kat i sretno stiglo na sva odredišta. U pratnji učenika bila su tri učitelja ( razrednici D.Granulić, M.Mihalić, A.B.Kmetović) i sve je prošlo bez problema. Autobus je krenuo iz Gušća već u 6:30. Pridružili su nam se učenici iz Preloščice, Topolovca i Budaševa i put je nastavljen autocestom od Popovače do Osijeka. U Osijeku nas je dočekao stručni vodič s kojim smo razgledali centar grada, katedralu, tvrđave, trgove, spomenike, gradsko kupališteCopacabana, a nakon ugodne šetnje učenici su ručali u McDonald's-u. Put smo nastavili prema Kopačkom ritu. Djeca su uživala u vožnji brodom, vidjeli su mnoštvo ptica, kornjača i kukaca. Prikazan nam je i kraći film u kojem smo mogli vidjeti i sve ostale životinje koje stanuju Kopačkom ritu, malom raju prirode ( lisica, divlja svinja, jelen, srna i tele, srndać, košuta i lane, vidra, divlje govedo...). Obišli smo i znamenite građevine Kopačeva, vile, kuće, kapelice i čuli mnogo zanimljivih priča o ljudima koji su tamo živjeli. Na povratku kući zaustavili smo se u Đakovu, kratko prošetali centrom grada i pokraj katedrale te oko 19h nastavili putovati. Učenici su se putem dobro zabavljali, pjevali, fotografirali se i bolje upoznavali, tako da će izlet svima ostati u jako lijepom sjećanju. A.B.K.