Dekanatski nogometni turnir u Sunji

Autor: Administrator , 12. 3. 2011.

Sa početkom u 10 sati, u subotu 12. - tog ovoga mjeseca, održan je dekanatski nogometni turnir krizmanika Dubičkog dekanata. Bila je to prilika da se krizmanici ovog dekanata naše biskupije susretnu, malo bolje upoznaju i odmjere snage na sportskom polju. Utakmice su se igrale u dvorani Osnovne škole Sunja. Prije i nakon natjecanja, svi su se sudionici okupili u zahvalnoj molitvi za dar zajedništva i prijateljstva koju su predvodili vlč. Božo Pinjuh i vlč. Josip Karas, zatim su se svi okupili u zajedništvu stola. Na turnir je prijavljeno 6 ekipa: u skupini A bile su ekipe Sunja1, Hrvatska Kostajnica1 i Preloščica, a u skupini B snage su odmjerile ekipe Hrvatske Kostajnice2, Gušća i Sunje2. Kao četiri najbolje, u polufinalu su se našli krizmanici Sunje1, Hrvatske Kostajnice1 i 2 te Gušća. Nakon odigranih polufinala, u utakmici za treće mjesto ekipa Gušća zasluženo je nadvisilia H. Kostajnicu1 rezultatom 2:1, a u finalu pak nakon neizvjesne i izjednačene utakmice slavila je, i pobjednikom turnira postala ekipa Sunje 1 koja sa 3:2 pobjedila H. Kostajnicu 2, i tako iskoristila svoje domaćinstvo za zasluženo slavlje. Bili smo svjedoci dobrih utakmica, puno htjenja i zadovoljavajuće razine fair playa. Turniru je svjedočio i lijep broj promatrača, većinom također krizmanika Dubičkog dekanata. M.M.