Proslava blagdana svetog Nikole u Gušću

Autor: Administrator , 8. 2. 2011.

Svečanim euharistijskim slavljem u župnoj ckrvi Svetoga Nikole biskupa, koju je predvodio biskup sisački mons. Vlado Košić, proslavljen je blagdan Svetoga Nikole biskupa i Dan župe u Gušću. Sa mons. Vladom, koji je ovaj kraj po prvi puta pastoralno pohodio kao biskup naše sisačke biskupije, euharistiju su slavili vlč. Josip Karas, župnik župe u Gušću te vlč. Nikola Majcen, župnik župe bl. Alojzija Stepinca u Budaševu.Nakon svete mise uslijedio je prigodni program koji su pripravili učenici naše područne škole u Gušću, i to dramska skupina viših razreda pod vodstvom učiteljica Davorke Barlović Mihalić i Mirele Maričević, te učenici nižih razreda iz Svinjičkoga i Gušća vođeni učiteljicama Jasnom Kovačić, Lidijom Blažinčić Fotez i Slavicom Krznarević. Biskup Vlado u svojoj je homiliji osobito naglasio važnost djela kakova je činio voljeni svetac iz Mire, kao ono što čini život svakog krščanina istinski vrijednim - žrtva,odricanje, darivanje i usmjerenost ka bližnjemu. Osvrnuo se i na činjenicu da u današnjem svijetu novca i reklama dobra djela, kao i u doba Svetoga Nikole, imaju i trajno zadržavaju svoju neiscrpnu vrijednost - pred Bogom i ljudima. Pozvao je svu nazočnu djecu i mlade, koji su misi nazočili u velikom broju, da pođu putem evanđeoske ljubavi u svojim životima. Nakon euharistijskog slavlja gosti su nazočili spomenutom programu, a potom su nastavili susret sa župljanim u prostorima župe Sv Nikole u Gušću. M.M.