Učenici razredne nastave vraćaju se u školske klupe

Autor: Administrator , 21. 5. 2020.

Poštovani roditelji i draga djeco!

U skladu s Uputama HZJZ i  Ministarstva znanosti i obrazovanja,

25.5.2020. učenici razredne nastave vraćaju se u školske klupe.

UPUTE ZA RODITELJE:

• da ne dolaze u pratnji djeteta ako imaju simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako im je izrečena mjera samoizolacije ili ako imaju saznanja da su zaraženi s COVID-19

• da ne dovode dijete u ustanovu ako dijete ima simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako ima izrečenu mjeru samoizolacije ili ako je dijete zaraženo s COVID-19.

Roditelji/skrbnici dužni su izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu svaki dan prije dolaska u školu te u slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete u školu već se javljaju telefonom ravnateljici  škole i izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta.

Djeca sa znakovima drugih zaraznih bolesti također ne dolaze u ustanovu.

Roditelji/skrbnici ne moraju dovoditi djecu u škole, ako ih dovode, ne ulaze u školsku zgradu osim u krajnjoj nuždi, već dolaze do ulaza pri čemu zadržavaju distancu od najmanje 1,5 metra u odnosu na druge roditelje/skrbnike i djecu.

Sukladno odluci roditelja, učenici u školu dolaze sami, organiziranim prijevozom ili u pratnji roditelja, kao što bi dolazili da nema epidemije.

Roditelji se ne okupljaju na ulazu u školsku zgradu i ne ulaze u školu bez prethodne najave i dogovora s učiteljem ili ravnateljem i to samo po hitnoj stvari.

Škola ne uzima izjavu od roditelja radi uključivanja djeteta u ustanovu.

ULAZAK U ŠKOLU

Postupanje djece po ulasku

Dijete ulazi u školu tako da odlazi do garderobe, obuva šlape, skida jaknu, te pere ruke sapunom i vodom prije ulaska u učionicu.

Pranje ruku sapunom je obavezno  i prije jela, nakon korištenja toaleta , nakon dolaska izvana, nakon čišćenja nosa i kada ruke izgledaju prljavo.

Djeca ne nose zaštitne maske.

Djecu treba podsjećati da ne dodiruju usta, oči, nos i lice, te u slučaju kašljanja ili kihanja prekriju usta i nos laktom ili papirnatom maramicom koju poslije trebaju baciti u koš za otpad s poklopcem te oprati ruke.

OBVEZE ŠKOLE

-organizirati rad odgojno-obrazovne skupine

-smanjiti fizički kontakt različitih skupina

-održavati razmak po mogućnosti od najmanje 1,5 metara

-prozračivanje i osiguravanje što većeg izvora dnevnog svjetla u prostoriji

-organizirati prehranu i prijevoz učenika

-izbjegavati ulazak drugih osoba unutar skupine i svesti prolazak kroz zajedničke prostorije na minimun

-osigurati korištenje toaleta na propisan način  i poticati djecu na redovito pranje ruku tekućom vodom i sapunom

-osigurati izvođenje nastave TZK na otvorenom prostoru ukoliko bude moguće

-voditi računa da se provode sve mjere Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo po Uputi za sprječavanje i suzbijanje epidemije Covid -19 od 20.5.2020. po nalogu MZO

Uputu možete pročitati u cijelosti na poveznici :https://www.hzjz.hr/wp-content/uploads/2020/03/Upute_vrtici_skole.pdf

Informacije o smjenama i prijevozu učenika Škola će objaviti sutra, 22.5.2020.

Ravnateljica:

Mirela Maričević