JESMO LI BANKARSKI PISMENI?

Autor: Administrator , 11. 2. 2020.

Da je financijska izobrazba sve važnija i da će učenicima u životu  biti itekako potrebna,  ove smo nastavne godine u Školi za život  pokrenuli  suradnju s  bankarskim stručnjacima. Ujedno se cijelo predsjedništvo 5. razreda MŠ Budaševo složilo da će nam to znanje trebati kako bismo aktivno nastavili sa svojim projektom Poduzetnik odmalena unutar kojeg razvijamo vještine poduzetništva od ideje do realizacije kreativnih projekata, a s ciljem da jednoga dana netko od njih postane dobar poduzetnik i svoj posao otvori u Hrvatskoj.

Pozvali smo u goste učenicima petog razreda u Budaševo gđu Sonju Pavelić s molbom da učenike uputi u pojmove bankarskog poslovanja. Sat razrednika smo zato 6. veljače 2020. iskoristili  za učenje bankarskih pojmova i za provjeru znanja o pojmovima: novac, valuta, novčanice i kovanice hrvatske valute, provjera autentičnosti novčanice, dječji račun i štednja.

Naišli smo na oduševljenje gđe Sonje Pavelić, djelatnice jedne sisačke banke,  koja nam je tom prilikom rekla: „Iznenađena sam Vašim pozivom i ujedno oduševljena jer ste nam se javili  kako bismo vas poučili.  Vidim da dosta toga već znate što je pohvalno, a ovo znanje sigurno ćete iskoristiti u svome životu.”

Nakon predavanja, odigrali smo i igricu i utvrdili da je oko 80% učenika spremno za bankarsko poslovanje, pa smo odlučili i nadalje provoditi ovakve i slične aktivnosti s ciljem razvijanja financijske pismenosti kod učenika 5.-8. razreda.

Fotografije pogledajte u GALERIJI.

Izvor: Dubravka Granulić
Financijska_pismenost_kviz.odp (2.89 MB)