Dan medijske pismenosti - Media Tower

Autor: Administrator , 28. 3. 2019.

Dana 14.3.2019. godine, mi učenici Područne škole Topolovac, članovi Medijske skupine, sudjelovali smo u projektu Medijske pismenosti.

U sklopu tog projekta posjetili smo Media Tower u Zagrebu. Tamo se nalaze neki od najpoznatjih hrvatskih radio stanica: Gold FM, Media Servis, Antena Zagreb, Narodni, Enter Zagreb i Extra FM. Prvo smo posjetili Gold FM, tamo smo prisustvovali snimanju radijske voditeljice Nike Levak uživo, te nam je otkrila kakav je zapravo posao radijskog voditelja. Nakon Golda smo posjetili Media Servis gdje smo upoznali ozbiljniju stranu radija i mogli smo snimiti jedan dio radijske emisije i poslušati kako naš glas zvuči preko radija. Poslije smo posjetili jedan od najslušanijih radijskih postaja na području Zagreba, Antenu Zagreb. Tamo smo upoznali jednog od najboljih hrvatskih komičara i voditelja, Luku Bulića. On nam je rekao kako snima svoj „Bullhit“ i kako njegov dan prolazi na Anteni Zagreb. Nakon Antene posjetili smo Narodni. Tamo smo imali priliku upoznati radijsku voditeljicu Tatjanu Jurić. Ona nam je rekla sve o svome poslu radijske voditeljice. Zatim smo posjetili radijski studio Enter Zagreb kojeg vode mladi. Oni su nam pokazali kako današnja mladež može voditi radio i biti uspješna u tome. Na kraju našeg posjeta, posjetili smo jedan od novijih radijskih stanica, Extru FM. Tamo smo morali smisliti pitanja koja bismo postavili pjevačima ili pjevačicama folk glazbe, kao npr. MC Stojan, Rasta, Buba Corelli, Jala Brat itd. Ovim posjetom radijskih stanica saznali smo puno toga o radiju kao npr. što je zapravo radio i čemu služi, te kako je to biti radijski voditelj. Ovaj posjet nam se svidio i nadamo se da ćemo opet sudjelovati u ovom projektu.

Viktoria Šmint i Laura Levak, 8.razred

Montaža: Leo Gudelj