3. noć knjige u školi Budaševo

Autor: Administrator , 22. 4. 2015.

3. NOĆ KNJIGE U ŠKOLI BUDAŠEVO

PROGRAM u školi Budaševo:

18,00 sati  – otvorenje manifestacije S knjigom kroz večer 2015.

Pozdravna riječ pedagoginje Jadranke Knežević

18,05 sati  –  uz gitaru…, izvođač asistent u nastavi Danijel Radić

Predstavljanje međudržavnog projekta Branje ne pozna meja/Čitanje ne poznaje granice

18,15 sati – Komarac Zz;  pjesmice prema priči Svetlane Makarovič Mišica spava (nastupaju učenice 4.b razreda Ema Penezić, Lorna Tkalčec, Nensi Perković; učiteljica Ivana Pernar)

18,20 sati –  predstavljanje knjige Jane Bauer  Strašna vila u Groznoj šumi (nastupaju učenici 2. razreda Klara Balog, Stela Klasić i Sven Stiperski; učiteljica Štefica Lipovac Lacković)

18,25 sati – Igrokaz Dva anđela (nastupaju učenice 4.b razreda Gabrijela Sukalić i Ema Penezić i učenica 3. razreda Lucia Perković; vjeroučiteljica Paula  Vukčević Lazar )

Predstavljanje nacionalnog projekta Čitajmo zajedno – čitajmo naglas: zaboravljene knjige

18,45 sati – Igrokaz Susret  Maje i leptira (nastupaju učenice Marta Tominac i Antonia Dejanović; učiteljica Ljiljana Slunjski)

18,50 sati – Nastup Folklorne skupine (učiteljica Ivana Pernar)

19,00 sati – druženje i  RADIONICE Od pisanog predloška do izvedbe

DRAMSKA (voditeljica: učiteljica Ljiljana Slunjski)

MULTIMEDIJSKA (voditeljica: pripravnica  Maja Domazetović)

LIKOVNA (voditeljica: učiteljica Sanja Štimac)

19,30 sati – prikaz RADIONICA i druženje

U centralnom odjelu  Narodne knjižnice i čitaonice Vlado Gotovac Sisak, s početkom u 15,30 sati,  održat će se proglašenje rezultata literarnog natječaja za učenike od 2. do 8. razreda osnovnih škola grada Siska MALI SISAČKI PJESNICI I PISCI KAZUJU POEZIJU I PROZU. U natječaju su sudjelovali i učenici 7. razreda škole Budaševo:  Mia Slunjski i Matej Perković. Nakon proglašenja pobjednika započet će gradsko finale u natjecanju “Čitanje naglas“ u kojem školu Budaševo predstavljaju učenici 7. razreda Ema Smiljanić, Mia Slunjski i Luka Tominac.

Manifestacija Noć knjige održat će se i u školi Kratečko, drugu godinu zaredom.

RAVNATELJ

Nikola Lacković