Zelena čistka

Autor: Administrator , 1. 5. 2016.

Zelena čistka, povodom Dana planeta Zemlje održana 22.travnja  2016. u Budaševu od 11.00 do 13.00 sati za učenike od V.-VIII. razreda, a u poslijepodnevnim satima za učenike od I.-IV. razreda i sve djelatnike škole. Plakat su izradili učenici likovne sekcije.

Organizirana je u tri koraka: edukativni dio, radni i sportski.

U edukativnom dijelu učenik 8.r. Matej Perković održao je predavanje uz demonstraciju o plastičnim vrećicama (proizvodnja, razgradivost, korištenje te zbrinjavanje), učenici 5.r. Ema Penezić i Lorna Tkalčec podsjetile su učenike zašto je 22.travanj proglašen Danom planeta Zemlje, a Nensi Perković i Matija Radinčić izradili su Bon-ton o ponašanju u okolišu škole. Učeničku pažnju privukao  je nastup dramske sekcije s učiteljicom Dubravkom Granulić čiji su članovi imali varijacije na nepravilna ponašanja u okolišu škole (bacanje otpadaka oko koša, sjedenje na naslonu klupe, loptanje u parku i sl.) te su u direktnom kontaktu s učenicima ispravljali pogreške.

U radnom dijelu skupljala se pokošena trava i odnosila na komposište, očistile prilazne ulice školi, sadili grmići i cvijeće u parku škole, pomele staze u parku,sakupljao papir, plastični čepovi, razvrstavao otpad… Ukupno je sakupljeno 600 kg smeća i otpada.

U zasluženom sportskom dijelu odigrane su nogometne i košarkaške utakmice. Veselju nije bilo kraja.

Sve je to popratio dežurni školski fotograf, a fotografije pogledajte u GALERIJI.

Organizator: MČP“Vidra“

Izvor: Vlasta Žarković