Bili smo na završnici projekta "Čitajmo zajedno - čitajmo zaboravljene knjige"

Autor: Administrator , 18. 4. 2013.

Učenici četvrtog razreda MŠ Budaševo početkom školske godine priključili su se  međužupanijskom projektu "Čitajmo zajedno – čitajmo zaboravljene knjige".

Projekt su osmislili knjižničari Denis Vincek, (OŠ Ante Kovačića  Zlatar) i Saša Sabol (OŠ Belec i OŠ Mače), a priključile su se  škole iz nekoliko županija. Sisačko – moslavačku županiju predstavljala je naša škola. Cilj projekta  bio je  pronaći u školskoj knjižnici jednu zaboravljenu knjigu (dakle knjigu koju nitko nije već duže vremena posudio)  pročitati je naglas u razredu te  radnju  prikazati u stripu ili je ilustrirati na plakatu.

Naši su učenici sa svojom učiteljicom Šteficom Lipovac-Lacković čitali naglas knjigu Kekec nad samotnim ponorom. Nakon svakog pročitanog poglavlja Marko je napravio ilustracije koje su Lea, Ivona, Doria i Ivan obojali, a ostali učenici iz razreda pomogli u završetku izrade plakata.

Završnica projekta bila je 4. travnja u OŠ Ante Kovačića u Zlataru gdje su nas  predstavljale Doria Mađer i Lucija Redžić. One su naizmjenično ukratko prepričale zašto je izabran Kekec te kratki sadržaj, a na kraju njihovog petominutnog nastupa Doria je  otpjevala Kekecovu pjesmu na slovenskom jeziku.

Sve su  aktivnosti  provođene  kroz nastavni plan i program u suradnji s knjižnicom, a detaljnije informacije o tome što se sve radilo i kako je to izgledalo kroz dječje naočale možete vidjeti na manifestaciji „S knjigom kroz večer“  koji naša škola organizira u utorak, 23. travnja 2013. s početkom u 18,00 sati.

Više informacija možete dobiti na linkovima:

Čitanje zaboravljenih knjiga

OŠ Ante Kovačića Zlatar