O Udruzi Kolajna ljubavi

Autor: Administrator , 29. 11. 2011.

Udruga za pomoć siromašnima u domovini i svijetu Kolajna ljubavi osnovana je s ciljem pomaganja najugroženijim kategorijama stanovništva kako u Lijepoj našoj tako i u svijetu. Voditeljica Udruge je Ivana Parlov.

Škola

Godina dana volonterskog misijskog iskustva među najsiromašnijima u afričkoj državi Tanzaniji potaknula je voditeljicu Udruge Ivanu Parlov  da zamoli svoje prijatelje, sumještane pa i poznanike da pomognu ublažiti tužnu svakodnevnicu onih najpogođenijih i najmanjih. Stoga je pokrenula akciju izgradnje sirotišta, odnosno prihvatilišta u Songei, najsiromašnijem gradu Tanzanije s ogromnim postotkom siročadi i djece "s ulice", koja su u ovakve neprilike dospjela zbog kobnih smrti svojih roditelja.

"Dobra djela su karike koje tvore lanac (kolajnu) ljubavi!"

Majka Terezija

I naša se škola uključila u predbožićnu akciju za naše prijatelje u Songei. Kroz vrijeme Došašća, kroz radionice, izrađivat ćemo čestitke te iste ispisivati.

Najviše radosti donijet će im, dakako - S-L-A-T-K-I-Š-I :-) Stoga prikupljamo:

bombone, štapiće i smokiće.

Od ostalih stvari najpotrebnije im je:

hansaplast, kombinirke, svijeće, sjeme za: grah, mahune, grašak, kupus, paprika, rajčica; multivitamini (imamo dvoje jako boležljive djece za koje nam liječnici stalno pišu da trebaju vitamine), spužvice i deterdžent za posuđe, 7 zastora za tuš kade

U nadi da ćete se odazvati i na ovaj naš poziv PUUUNO vam ZAHVALJUJEMO i srdačno vas pozdravljamo! :-)

Prva radionica u Budaševu je sutra (30.studenog) u 5.a razredu. Izrađujemo čestitke.

Svaki će dan kroz učionice proći članovi patrole dobrote i od vas preuzeti ono što ste od potrebnog donijeli.

Članovi patrole dobrote sutra, u srijedu, su:

U višim razredima: Luka Smolčić i David Ivšić, učenici 5.b razreda

U nižim razredima: Andrea Bavdaž i Doria Mađer, učenice 3. razreda