Likovna kultura

Recikliramo cijele školske godine

Autor: Administrator , 27. 4. 2015.

Učenici članovi likovne skupine vrijedno su reciklirali cijele školske godine: izrađivali su ukrasne vaze od starih staklenki, satove od gramofonskih ploča, šivali eko-pregače od plastičnih vrećica, slikali na recikliranom papiru kojeg su sami izradili, šivali platnene torbice od ostataka materijala, iskoristili stari školski ormarić i od njega napravili pokretnu biblioteku - naš "Bibliotrk" prema ideji naše tete knjižničarke Mirjane i još puuuno toga...

Povodom obilježavanja Dana planeta Zemlje upriličili smo malu izložbu u holu škole, a i modnu reviju.
Sa svim našim  rukotvorinama  (u sklopu naše učeničke zadruge "Izvor") sudjelovali smo na Županijskom natjecanju učeničkih zadruga u Petrinji 17.travnja 2015.
Nismo se uspjeli plasirati na Državno natjecanje, ali smo pokazali da se zaista puuuno toga može iskoristiti i pretvoriti u pravu malu umjetnost. Zato ćemo reciklirati i dalje!
Ovim putem zahvaljujemo stričeku Damiru iz Topolovca na poklonjenim gramofonskim pločama (rijetki kolekcionari ih se odriču) kao i skupini "Male vezilje" iz našeg 2. razreda koje su ručno izradile detalje za naše platnene torbice!!!! Naravno, zahvaljujemo i svima ostalima koji su pripomogli da prikupimo sve potrebno za naše rukotvorine!!!!

Izvor: Bojana Štimac