Terenska nastava i ekskurzije

Terenska nastava - Sisak

Autor: Administrator , 5. 4. 2016.

31.3.2016. učenici PRO Kratečko ,Svinjičko i PŠ Gušće  bili su na terenskoj nastavi u Sisku.

Obišli smo i razgledali Stari grad uz stručno vodstvo gospodina Marijana Bogatića. Puno smo naučili o prošlosti našeg grada na zanimljiv  način.

Kasnije smo prošetali  do rimskih iskopina. Razgledali smo katedralu Uzvišenja Svetog Križa i posjetili zgradu Sisačke biskupije (Veliki kaptol). Tamo smo upoznali biskupa Vladu Košića i vidjeli spomenik svetog Kvirina. Oduševili smo se uređenošću unutrašnjosti zgrade i ljubaznošću gospođe časne sestre (čije ime nismo upamtili).

Sadoledom smo se počastili u slastičarnici Tri jagode.

Obišli smo i zgradu Sisačko – moslavačke županije, glazbenu školu Fran Lhotka, Gradsku vijećnicu , tržnicu, autobusni i željeznički kolodvor, knjižnicu...

U pratnji učenika bile su učiteljice S. Štimac, S. Krznarević, J. Kovačić i L. Blažinčić Fotez te pomoćnica u nastavi R. Krznarević.

Putovali smo školskim autobusom u oba smjera tako da su troškovi bili minimalni ( 11,00kn).

Ostale fotografije pogledajte u GALERIJI.

Izvor: Jasna Kovačić