Terenska nastava i ekskurzije

Škola u prirodi - Istra

Autor: Administrator , 14. 6. 2015.

Škola u prirodi realizirana je od 23. – 27. svibnja 2015.  Sudjelovalo je 37 učenika naše škole i 3 učiteljice u pratnji - Amalija Habeković Kučinić, Ivana Jandričko i Ivana Pernar. Organizacija je povjerena agenciji Vrbanac prijevoz iz Budaševa.

POSJETILI SMO:

1.dan: - spilja Vrelo stara 4 mil.godina u Gorskom kotaru

2.dan: - Pula-najveći grad istarske županije

- amfiteatar (Arena) iz 1.stoljeća

- Slavoluk Sergejevaca iz 1.stoljeća

- Augustov hram iz 1.stoljeća

- Dvojna vrata iz 2.stoljeća

- Herkulova vrata, najstariji rimski spomenik iz 1. stoljeća prije                    Krista

3.dan: - NP Brijuni (14 otoka i otočića na zapadnoj obali  Istre)-vožnja brodom do najvećeg otoka Brijuna, vožnja vlakićem uz pratnju stručnog vodiča kroz otok i Safari park, golf teren, bizantsko naselje, vila rustika…Posjet mediteranskom vrtu i muzeju  posvećenom J.Brozu gdje se mogu vidjeti preparirane životinje koje su živjele na otočju te fotografije iz Titovog života.

-Akvarij u Puli u kojem su prikazani predstavnici flore i faune iz našeg mora te zaštićeni i otrovni morski organizmi. Tu je i Centar za oporavak morskih kornjača.

4.dan: - Rovinj - jedan od najljepših gradova Istre

- stari grad i Crkva sv. Eufemije

5.dan: - NP Risnjak u Gorskom kotaru-razgled poučne staze Leske uz stručno vodstvo

Povratak kućama bio je u srijedu 27.svibnja oko 18:30. Vrijeme je bilo ugodno, bez padalina. Učenici su se uspjeli okupati u moru i u hotelskom bazenu.
Neki od ulovljenih trenutaka fotoaparatom možete pogledati na fotkama!

Izvor: Ivana Pernar