Terenska nastava i ekskurzije

Terenska nastava - Kratečko

Autor: Administrator , 24. 10. 2014.

14.10.2014. učenici PŠ Gušće od 1. do 4.razreda sa svojim učiteljicama Jasnom Kovačić i Lidijom B. Fotez došli su na terensku nastavu u PRO Kratečko  gdje sam ih dočekala  sa svojih sedam učenika ( u šali znam reći  „Snjeguljica i 7 patuljaka“).

Toga dana obilježili smo Dan kruha i Dan jabuka. Učenici iz Gušća došli su školskim autobusom u ranim jutarnjim satima ruku prepunih mirisnog kruha, peciva, gibanica, kolača... Cijela škola mirisala je kruhom. Bili smo ispunjeni blaženstvom. Kad smo se smjestili,  izveli smo prigodni program. Kasnije smo odabrali najljepši i najbolji krušni proizvod. U sve nastavne predmete  uvrstili smo teme ovog dana. Nakon toga smo blagovali naše proizvode, a sva naša osjetila su uživala. Potom smo se još i okrijepili kompotom od jabuka iz našeg školskog voćnjaka, kojeg nam je pomogla pripremiti gospođa Sandra. Zadovoljni i siti, uputili smo se do mjesne crkve zahvaliti molitvom za sve blagodati u kojima smo uživali. Vrativši se u laganoj šetnji selom do škole, poigrali smo se na zelenom travnatom tepihu školskog dvorišta. Uživajući u toplom listopadskom danu koji je više nalikovao na ljetni nego jesenski, brzo je stiglo podne pa tako i naš rastanak s gostima iz Gušća. Ispratili smo ih na autobus. Bili smo sretni i ispunjeni jer smo i ovaj radni dan uspješno odradili.

Fotografije pogledajte u GALERIJI.

Izvor: Jagica Begović