Terenska nastava i ekskurzije

Terenska nastava - Jasenovac

Autor: Administrator , 19. 10. 2012.

Učenici 8. razreda su 9. listopada 2012. u sklopu terenske nastave posjetili JUSP Jasenovac.

Nakon obilaska Spomen područja i spomenika Cvijet, uslijedio je rad po grupama u Memorijalnom muzeju. Naime, učenici  su, podijeljeni u 7 skupina, samostalno istraživali i upoznavali  se sa stalnom muzejskom postavom  te pritom zajednički rješavali radne zadatke po temama. Zanimljiva i relativno nova metoda rada omogućila je učenicima dublju analizu povijesnih izvora, istraživačko učenje te ih potaknula  na  aktivno sudjelovanje u radu, intenzivniju, izravniju međusobnu komunikaciju i poticanje na raspravu .

U obrazovnoj učionici uslijedilo je izlaganje skupina, analiza rada, te rasprava o pojedinim pitanjima.

Kući smo otišli pod snažnim dojmovima i  porukama mira da se zločini Jasenovca ne smiju više nikada  ponoviti, da se svaki oblik nasilja i mržnje mora spriječiti i zaustaviti te da se protiv netolerancije, rasizma, ksenofobije moramo boriti znanjem, nenasiljem i pozitivnim stavovima.

Ostale fotografije pogledajte u našoj GALERIJI!

Izvor: Magdalena Cvek