Terenska nastava i ekskurzije

Radio Sisak – Terenska nastava građanskog odgoja

Autor: Administrator , 7. 11. 2019.

25. listopada učenici OŠ Budaševo-Toplovac-Gušće u sklopu nastave građanskog odgoja posjetili su Radio Sisak sa svojim učiteljicama Ivom Čop i Martinom Alapić Breyer.

Na radiju nas je ugostila voditeljica Ivana Baričić Bajtela i ukratko nas upoznala sa radom radio stanice, pokazala nam kako izgleda posao radijskog voditelja i kojim sve tehnologijama se u današnjem vremenu služe. Neki od nas su imali priliku i sjesti za mikrofon, što je sasvim novo i neuobičajeno iskustvo.

Kako radi radio? Kako izgledaju ljudi čije glasove poznajemo? Što je sve potrebno da bi se stvorila radio emisija? Koja je razlika između radija i televizije?..... samo su neka od brojnih pitanja na koja smo dobili odgovore.

Fotografije pogledajte u GALERIJI.

Izvor: Martina Alapić Breyer