> Nastava  > Natjecanja

Natjecanje u čitanju naglas "Čitanjem na glas"

Autor: Administrator , 29. 9. 2011.

Idete u 7. ili 8. razred? Volite čitati? Ovo je pravi natječaj za vas! Prijavi se i osvoji divne nagrade!

Narodna knjižnica i čitaonica Sisak

Rimska bb

44000 Sisak

044/537-686

Natjecanje u čitanju naglas "Čitanjem na glas"

22. travnja 2008. godine u NKČ Sisak, Ogranku Caprag održalo se prvo natjecanje u čitanju naglas "Čitanjem na glas". U natjecanju su sudjelovali 3., 4. i 5. razredi svih sisačkih osnovnih škola, a 2009. godine natjecanju su se priključili i 6., 7. i 8. razredi.

Finalu natjecanja prethodila su prednatjecanja (za svaki razred odvojeno) pa bismo vas željeli obavijestiti da će za natjecanje iduće godine, koje će se održati 22. travnja 2012., čemu će prethoditi polufinale 2. travnja 2012. godine, prednatjecanja započeti 20. listopada 2011. godine u 17 sati s 8. razredima, a 9. studenog 2011. održat će se prednatjecanje za 7. razrede.

Molimo knjižničare i profesore hrvatskog jezika da obavijeste sve zainteresirane učenike sedmih i osmih razreda da nam se jave u Knjižnicu Caprag do 15. listopada.

Prednatjecanja će se nastaviti i u sljedećim mjesecima za preostale razrede o čemu ćemo vas prethodno obaviještavati.

Osoba za kontakt: Ivana Zorko, tel. 537-686

PRAVILA NATJECANJA:

SUDIONICI: učenici od 3. do 8. razreda

ODABIR KNJIGE:

- knjiga koju želiš predstaviti neka bude jedna od tvojih omiljenih (obavezno je navedi u prijavnici u Knjižnici)

- za pomoć upitaj roditelje, učitelje, knjižničare

KAKO IZGLEDA NATJECANJE?

Svaki natjecatelj ima na raspolaganju 8 minuta.

- 3 minute za predstavljanje knjige: zadatak je zainteresirati publiku za knjigu iz koje ćeš čitati ulomak (daj sve od sebe!)

- 5 minuta za čitanje zanimljivog ulomka po vlastitom izboru. Čitanje mora biti LIJEPO, GLASNO I IZRAŽAJNO!

FINALE ulazi samo 20 najboljih čitača naglas! Potrudi se! Vježbaj kod kuće!

3 NAJ-ČITAČA bit će nagrađena paketom knjiga, besplatnim jednogodišnjim članstvom u Knjižnici i diplomom!

NE ZABORAVI: POVEDI NAVIJAČE!!!

ČITANJEM NAGLAS DOĐI NA GLAS!

Za prijave javiti se knjižničarki!