> Nastava  > Natjecanja

100 godina Čudnovatih zgoda šegrta Hlapića

Autor: Administrator , 10. 5. 2013.

Na svjetski dan knjige, a povodom 100 godina Čudnovatih zgoda šegrta Hlapića, u Narodnoj knjižnici i čitaonici Topusko održan je kviz za učenike trećih razreda.

U kvizu Koliko poznajem Hlapića sudjelovali su učenici osnovnih škola iz Topuskog, Gline, Gvozda, Petrinje i Budaševa. Knjižnica OŠ Vladimir Nazor Topusko u  suradnji s narodnom knjižnicom organizirala je besplatni prijevoz za sve učenike i knjižničarke koje su bile u pratnji. Domaćini su nas srdačno dočekali i prije detaljnih uputa  za rješavanje kviza  mogli smo malo odahnuti od puta i razgledati njihovu narodnu knjižnicu.

Svaka škola imala je ekipu od šest učenika koji su zajedničkim snagama trebali riješiti 33 pitanja. Zavisno o težini pitanja, neka su nosila i više bodova, a deset dodatnih bodova moglo se dobiti za brzinu.

Naša ekipa u sastavu:

1. Matko Rom, MŠ Budaševo
  2. Magdalena Paušek, MŠ Budaševo
  3. Paula Kajtuzović, MŠ Budaševo
  4. Lucija Vidaković, MŠ Budaševo
  5. Karlo Mišić, PŠ Svinjičko
  6. Borneo Krznarević, PŠ Svinjičko

riješila je test 100% , ali je druga po redu predala riješeni test, što je značilo dva boda manje. No, to ipak nije bilo presudno, jer su naši učenici osvojili 1. mjesto! Čestitamo!

Nakon proglašenja pobjednika i uručivanja diploma i  poklona pobjednicima družili smo se u narodnoj knjižnici, razgledavali njihov fond, igrali se i bolje upoznavali. Dobili smo sendviče, a zatim smo išli u razgledavanje Topuskog. Vidjeli smo termalno lječilište, prekrasan park Opatovinu, knjižnicu osnovne škole i vratili se doma puni samopouzdanja da ćemo i sljedeće godine dati sve od sebe na kvizu koji će organizirati OŠ Glina.

Učenike su za kviz pripremile učiteljice Ivanka Križe i Slavica Krznarević uz pomoć knjižničarke Mirjane Čubaković.

Fotografije pogledajte u GALERIJI.

Izvor: Mirjana Čubaković