> Nastava  > Natjecanja

Nominirani za državni LiDraNo 2012.

Autor: Administrator , 17. 3. 2012.

Dramska skupina iz Budaševa pripremila je ove školske godine lutkarsku predstavu „Kako je Potjeh tražio istinu“ prema bajci Ivane Brlić Mažuranić. Prvi put predstavili su je javnosti na gradskom susretu LiDraNo 2012. koji se održao u sisačkom Kazalištu 21, 31. siječnja  ove godine.

U veljači su ponovili svoj nastup s velikim uspjehom te ih je izborno povjerenstvo nominiralo za susret na državnom LiDraNu  koji se održava u Šibeniku u travnju 2012. godine.

Lucija Radaković i Elizabet Noršić učenice su 5. razreda, a Lucija Perković, Iva Trtanj, Petra Selanac, Marija Puretić, Marija Pernar i Emanuel Brkić su učenici šestog razreda iz Budaševa koji  su animiranjem svojih lutkica pokazali iznimno umijeće i vještinu izražavanja i  oponašanja.

Lutkice su nastale u četverosatnoj radionici  učenika i voditeljice Tanje Tole Majstorović koja je strpljivo i vješto učenike uputila u tajne lutkarskog zanata pažljivo  birajući boje i vrstu tkanine za svaku pojedinu lutku.

Priznanje za ljepotu  i iznimnost izgleda lutaka Bijesa, Vjesta i ostalih likova bajke odala je i državna izbornica Kruna Tarle, a animatorske sposobnosti naših učenika posebno je naglasila pred punom dvoranom sudionila županijske smotre.

Koliko su naši učenici zaljubljeni u lutkarstvo i imaju želju pokazati drugima što su u dvotjednim vježbama sa svojom voditeljicom Dubravkom Granulić naučili, dokazuje i anegdota  koja se odvijala na sam dan smotre 24. veljače.

Naime, Elizabet  Noršić  večer prije smotre završila je na šivanju  ruke iznad lakta nakon neoprezne igre   oprugom.  Iako su to svi učenici znali, šutjeli su o tome kao zaliveni, gotovo do trenutka nastupa. Voditeljica je htjela otkazati nastup, no Elizabet je bila odlučna u želji da nastupe i hrabro je odglumila svoj lik Potjeha te tako i pronašla svoju istinu: da nas ljubav i odvažnost vode našem  cilju.

Nadamo se da će ovu hrabru djevojčicu i njezine prijatelje sreća ipak odvesti na put do Šibenika gdje će pokazati svoje umijeće i predstaviti našu županiju, grad i školu u najboljem svjetlu.

Izvor: Dubravka Granulić