Integrirani dan

Dan planeta Zemlje

Autor: Administrator , 20. 5. 2013.

Dana 22.4.2013. učenici, učitelji i pomoćno osoblje PŠ Gušće provelo je akciju za čišći okoliš škole pod sloganom: „Zelena čistka za ljepši i čišći okoliš škole.“

Radnim aktivnostima obilježili smo Dan zaštite prirode u našoj školi (7.4.) i Dan planeta Zemlje (22.4.). Učenici od 1. do 8. razreda vrijednim i marljivim rukama sakupili su otpad u školskom dvorištu i okolišu, uredili cvjetnjak, oplijevili biljke u školskom vrtu, obrezali stabla i grmove, zasadili sadnice ukrasnog bilja u školski park i sadnice drvenastih biljaka: hrasta lužnjaka, bagrema i smreke.

U planu nam je urediti školski kamenjar, postaviti kućice za ptice i zasaditi ukrasne grmove kako bi školski park dobio novo ruho koje će dati ljepotu i svježinu ovom malom posavskom mjestu.

Zahvaljujemo svima koji su nam bezuvjetno donirali sadnice kako bi nam okoliš bio prirodan tijekom cijele godine, a ne samo na Dan planeta Zemlje. O daljnjim aktivnostima obavještavat ćemo Vas i dalje, kao i do sada, a u nastavku pogledajte kako to izgleda kada se udruže vrijedne ruke svih nas koji radimo u školi Gušće. FOTOGRAFIJE

Izvor: Nataša Knežević