Književni susret s Emom i Zoranom Pongrašić

Autor: Administrator , 25. 5. 2013.

U ponedjeljak, 13. svibnja 2013.,  u školi Gušće održan je književni susret na kojem su učenici od prvog do osmog razreda uživali u tekstovima Eme i Zorana Pongrašića.

Cijela obitelj Pongrašić bavi se pisanjem. Roditelji Ana Đokić Pongrašić i Zoran Pongrašić popularni su i nagrađivani autori slikovnica, pripovijedaka, romana, dramskih tekstova i TV scenarija za djecu i odrasle. Najstarija od triju kćeri,  Ema, predstavila je  na susretu svoje dvije knjige priča za djecu. Učenici su tako imali priliku slušati priče iz zbirki: Tata, meni se piški i Moj striček autobusac. Ema i Zoran predstavili su i dvije njihove zajedničke knjige: Zašto (ne) volim bajke 1 i 2, koje su učenici vrlo dobro prihvatili i pratili s velikim zanimanjem. Tijekom književnog susreta moglo se čuti i o lektirnim naslovima za četvrti i sedmi razred (Mama je kriva za sve i Djevojčica koja je preskočila nebesa). Ipak, najdraža knjiga je piscu Zoranu ona, za koju je trebao uložiti najviše truda, a to je 41,5° C, dok se  Ema nije mogla odlučiti koja joj je priča najdraža. Naravno da susret nije mogao proći bez čitanja ulomka Zoranove knjige Vidi majmuna, koja se najviše čita u sve tri knjižnice.  Nakon razgovora u kojem su učenici mogli pitati sve što ih zanima, podijeljeni su autogrami.

U sve tri knjižnice možete posuditi:

Djevojčica koja je preskočila nebesa

Mama je kriva za sve

Ovaj put je kriv tata

Vidi majmuna

41,5° C

Fotografije pogledajte u GALERIJI.

Izvor: Mirjana Čubaković