Prva pričest

Autor: Administrator , 15. 5. 2013.

U nedjelju 5. svibnja 2013. u župi Budaševo održana je svečanost podjele sakramenta Prve svete pričest koju je predvodio vlč. Nikola Majcen u koncelebraciji s vlč. Ivanom Grbešićem.

U prepunoj crkvi Prvu svetu pričest primilo je 20 prvopričesnika.

Slavlje svete pričesti započelo je procesijom prvopričesnika iz vjeronaučne dvorane do crkve, uz taktove pjesme Ima jedna duga cesta.

Nakon uvodnih riječi župnika i predstavnika roditelja, slavlje svete mise ispreplele su molitve vjernika, recitacije prvopričesnika i pjesma koju su sami prvopričesnici animirali tijekom mise. Na kraju sv.Mise u vjeronaučnoj dvorani održan je domjenak za sve prvopričesnike.
Sv.Misi nazočile u i njihove učiteljice Ivanka Križe i Amalija Habeković Kučinić.

Prvoj svetoj pričesti dan prije, u subotu 4. svibnja, prethodila je sv. Ispovijed za prvopričesnike, roditelje i krsne kumove.

Izvor: Siniša Medarić