Noć knjige

Autor: Administrator , 13. 5. 2019.

Ovogodišnja Noć knjige obilježena je u OŠ Budaševo-Topolovac-Gušće pod nazivom S knjigom od jutra

Manifestacija slavi dva značajna datuma: Svjetski dan knjige i autorskih prava (23. travnja) i Dan hrvatske knjige (22. travnja) a obilježava se 23. travnja.  Zbog proljetnih praznika učenika program je održan u utorak, 30. travnja 2019.

Škola u Budaševu slavi taj dan od jutra,  kako bi svi učenici mogli sudjelovati,  a roditelji, zaposlenici i umirovljenici uživati u programu,  družiti se i uz knjigu i čitanje zabaviti.

Učenici  razredne nastave recitirali su,  pjevali, čitali, prepričavali, svirali, plesali a  program su vodili Tonka Balen,  učenica 3. razreda i Mihael Penezić, učenik 2. razreda.

Po već razrađenom scenariju i ove je godine drugi  dio manifestacije S knjigom od jutra bio posvećen radionicama.  Na temu priče Maca Papučarica slovenske autorice Ele Peroci učenici su sudjelovali u likovnoj, likovno-literarnoj, dramskoj te medijskoj/ multimedijskoj radionici.

Nakon radionica slijedilo je predstavljanje rezultata, a na kraju manifestacije učenicima su podijeljeni straničnici i s veseljem dogovoreno obilježavanje sljedeće Noći knjige.

Fotografije pogledajte u GALERIJI.

Izvor: Mirjana Čubaković; foto: Ivana Pernar