Dan planeta Zemlje

Autor: Administrator , 5. 5. 2015.

Zelena čistka je povodom 7.4. Dana zaštite prirode u našoj školi i 22.4. Dana planeta Zemlje, održana u školama Topolovac i Budaševo 21. i 22. travnja 2015.godine. Sudjelovali su učenici  1.- 8. razreda, učitelji, domari, spremačice… Zbog dinamičnosti provedbe organizirana je u tri različita prostora: u holu škole edukativni dio, u okolišu škole radni dio i nagradni na igralištu škole.

U holu škole Budaševo održano je vršnjačko poučavanje: zašto obilježavamo 22.travnja - Dan planeta Zemlje (uč.6.r), kako razvrstavamo otpad? (MČP“Vidra), eko - haiku (uč.5.r.), anketa „Koliko smo zeleni“ provedena na satovima hrvatskog jezika s učenicima 5.-8.r s učiteljicom Dubravkom Granulić, a prezentirao Luka Tominac (uč.7.r.) i natjecanje ekipa - prepoznavanje eko pojmova na temelju pričica-(vodili uč.8.r.)

U okolišu škola presađivalo se cvijeće, uređivao cvjetnjak, posadio cvjetni grm, uređivale zelene površine te prikupljao otpad u ulicama koje gravitiraju prema školi i uz Tišinu.

Na igralištu eko-igre: skakanje u vrećama, kuglana od plastičnih boca, nošenje vode u žlici, razvrstavanje otpada, snalažljivost u igri s loptom (reciklirana). Ekipe mješovite, sastavljane prema bojama majica u kojima su učenici došli u školu. Bilo je veselo i uzbudljivo, opasno se navijalo.

U PŠ Topolovac također je održano vršnjačko poučavanje, kako razvrstavati otpad, pisanje  eko-poruka s učiteljicom Antonijom B.Kmetović i izrada zastavica, s učiteljicom Bojanom Štimac izrada namještaja od paleta, sadnja cvijeća u školskom dvorištu sa spremačicom Anitom Horvat i učiteljicama Amalijom H.Kučinić i Snježanom Vuletić. Učenici su u pratnji učiteljica  Ivane Vračan i Vlaste Žarković očistili sve prilaze školi. Na igralištu je održano natjecanje u potezanju konopa. Cijelu je akciju pratila Medijska skupina škole, nekoliko fotografija u prilogu.

Povratna informacija učenika: radno, znanstveno, zanimljivo, zabavno i osvješteno.

MĆP“Vidra“,voditeljica Vlasta Žarković

Izvor: Vlasta Žarković