Posjetili smo Lovačko društvo Vidra u Gušću

Autor: Administrator , 27. 11. 2013.

Učenici  1. do 4. razreda  PŠ Gušće sa svojim učiteljicama Lidijom Blažinčić Fotez i Jasnom Kovačić posjetili su u subotu  9. 11. 2013. Lovačko društvo Vidra  u Gušću.

Posjet je organiziran na inicijativu predsjednika L.U. gospodina Daria Vuketića i uz podršku roditelja  učenika.

Program je počeo u 8 sati svečanom misom u crkvi sv. Nikole u Gušću. Nastavio se oko 9 sati prezentacijom gađanja glinenih golubova na lovačkoj streljani, zanimljivim i poučnim predavanjem  o lovstvu ,divljim i lovnim životinjama ,načinu i vremenu lova,praćenju brojnosti pojedinih životinja i sl.

Razgledali smo izložbu slika lovnih životinja ,prepariranih životinja  , trofeja , pehara i maketa raznih objekata kojima se lovci služe  dok brinu o životinjama.

Nazočili smo  postrojavanju lovaca pred odlazak u lov , vozili se u kočiji koju su vukli konji. Na kraju smo posluženi  lovačkim  (dječjim) gulašem.

Kući smo se vratili oko 12 sati.

Više fotografija pogledajte u GALERIJI.