Mjesec hrvatske knjige

Autor: Administrator , 5. 11. 2013.

Članovi dramske družine nižih razreda iz škole Budaševo sudjelovali su u manifestaciji obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige koju je organizirao Dječji odjel Narodne knjižnice i čitaonice Vlado Gotovac iz Siska.

Obzirom da je cijela manifestacija u znaku  šegrta Hlapića, mali glumci su se u gostima predstavili igrokazom Najnovije zgode Gite i Hlapića kojeg su izveli za učenike 2. b i 3. b razreda iz OŠ 22. lipnja.
Igrokaz kojeg su izveli nastao je 2006. godine kada je prvi puta izveden na Gradsko - općinskoj i Županijskoj smotri LIDRANO u Sisku i Kutini.
Autor teksta igrokaza i pjesama je voditeljica dramske družine Ljiljana Slunjski, scenografija je djelo učiteljice likovne kulture Tanje Peronje Begić, a za kostime su zaslužni roditelji prve glumačke postave iz 2006. godine.

Iduća izvedba istog igrokaza je 11. studenog 2013. g. u prostoru Dječjeg odjela Narodne knjižnice i čitaonice u Capragu.

Izvor: Ljiljana Slunjski