Autor: Administrator , 15. 3. 2020.

Poštovani roditelji i učenici,

od ponedjeljka 16. ožujka 2020. prema uputama Ministarstva znanosti i obrazovanja, a zbog mjera opreza od širenja korona virusa, nastava se neće održavati u školi već putem tzv. nastave na daljinu putem informacijsko-komunikacijske tehnologije.

Za razrednu nastavu učitelji će, prema uputi MZO, komunicirati s roditeljima odgovarajućim komunikacijskim kanalima (putem e–maila, vibera,...)

Ministarstvo znanosti i obrazovanja organizirat će u suradnji s Hrvatskom radiotelevizijom na 3. programu nastavu za učenike razredne nastave prema kurikulima i nastavnim programima svaki dan u sljedećim terminima u programu pod nazivom Škola na Trećem:

Razred Termin
1. razred OŠ 8 - 10 sati
2. razred OŠ 10 - 12,30 sati
3. razred OŠ 13 - 16 sati
4. razred OŠ 16 - 19 sati

Učenici predmetne nastave će se svaki dan uključivati u virtualne učionice (Class Notebook) gdje će tijekom dana rješavati zadatke koji su taj dan po rasporedu. Prisutnost učenika na nastavi prati se uz njihove aktivnosti u virtualnom razredu. Ukoliko učenik nije bio aktivan cijeli dan u virtualnom razredu, roditelji izostanak trebaju opravdati razredniku.

Komunikacija će se odvijati preko mreže Yammer. Pravila ponašanja na mreži Yammer i u virtualnim učionicama jednaka su kao i u stvarnim učionicama. CarNet kontrolira mreže i sve objave neprimjerenog sadržaja bit će uklonjene, a podaci autora proslijeđeni školama na daljnje postupanje u skladu sa školskim pravilima o pedagoškim mjerama.

Od ponedjeljka, 16. ožujka, viši razredi osnovne škole (5., 6., 7. i 8. razred) i srednjoškolci će imati mogućnost pratiti online nastavne sadržaje i putem Sportske televizije.