Kućice za ptice

Autor: Administrator , 16. 2. 2020.

Mladi ekolozi OŠ Budaševo - Topolovac - Gušće su ove zime su izradili hranilište za ptice i postavljali su ih na tri lokacije oko naših škola u nadi da će ptice pronaći svoj put do hrane.

U izradi smo koristili goveđi loj sa sjemenkama suncokreta, ptičju hranu, slaninu, svinjski loj i jabuke. To je dovoljna količina hrane koja bi mogla privući sjenice i ostale ptice na gozbu. Tijekom cijele zime ćemo pratiti posjećenost ptica na hranilištima i nadopunjavati po potrebi, kako bi sve ptice ostale site. U suradnji sa JUZZP SMŽ i gđom. Sandrom Kalabić, stručnom suradnicom i čuvaricom prirode, dobili smo donaciju od 10 kućica za ptice. Kućice su izradili učenici Srednje strukovne škole iz Siska, smjer stolari. Ovim putem im se zahvaljujemo kao i njihovim profesorima i pedagoginji. Kućice smo postavili na četiri lokacije oko naših škola ( Budaševo, Topolovac, Gušće, Kratečko ). Monitoringom kroz sljedeće vremensko razdoblje pratit ćemo koje vrste ptica su sklonište pronašle u našim kućicama i koje su savinule svoja gnijezda, a kasnije i mlade ptiće.

Fotografije pogledajte u GALERIJI.

Izvor: Tekst i foto: Nataša Knežević, učiteljica prirode i biologije