Kestenijada u Hrvatskoj Kostajnici

Autor: Administrator , 3. 11. 2019.

I ove godine, već tradicionalno po treći put, učenici izvannastavne skupine „Mladi planinari sv.Franje Asiškog“ (njih 46-ero) pod vodstvom vjeroučiteljice Paule Vukčević, pedagoginje Jadranke Knežević i knjižničarke Mirjane Čubaković uputili su se na Kestenijadu u Hrvatsku Kostajnicu.

Uz pomoć mame Mirjane Ćuk bio nam je osiguran jedan od vagona vlaka kojim smo putovali.

Po dolasku u Hrvatsku Kostajnicu pješice smo se uputili do centra grada, a nakon kratkog odmora krenuli smo do brda Djed.

Tamo nas je dočekala obitelj Čubaković s prefinim vrućim kestenima.

Zatim je slijedila igra, ljuljanje, trčanje i uživanje u prekrasnom jesenjem danu.

Do grada smo se vratili poučnom stazom kroz šumu.

Put nas je doveo točno pred franjevačku crkvu sv. Antuna Padovanskog gdje nas je dočekao gvardijan samostana fra Stjepan Jambrošić i na zanimljiv nam način ispripovijedao o prošlosti i sadašnjosti života u Hrvatskoj Kostajnici.

Posjetili smo i stari grad Zrinskih.

Nakon igre i veselja u luna parku uputili smo se prema vlaku koji nas je sretne dovezao do Siska gdje su nas dočekali roditelji.

Fotografije pogledajte u GALERIJI.

Izvor: Paula Vukčević