Čitajmo zajedno – čitajmo naglas

Autor: Administrator , 3. 6. 2019.

U srijedu, 29. svibnja 2019. održana je završnica projekta Čitajmo zajedno – čitajmo naglas: zaboravljene knjige. Završnica je održana u Zagrebu  a sudjelovale su 22 škole iz cijele Hrvatske.

Projekt se provodi tijekom cijele školske godine. Čita se djelo koje je na neki način zapostavljeno, knjiga koja duže vremena stoji na polici školske knjižnice a nitko ju ne posuđuje. Čitamo jedni drugima naglas  i  pripremamo se za nastup na završnici projekta.

Ove srijede, u prepunoj dvorani kina Tuškanac,  moglo se vidjeti  mnogo kreativnih prikaza.  Naša je škola predstavljena uratkom Pjesma u slici. Učenice 3. razreda i njihova učiteljica Ljiljana Slunjski izabrale su poeziju i na završnici prikazale djelo Zvonimira Goloba Čemu služe roditelji.  Učenice su recitirale pjesmicu i uz recitiranje na prezentaciji prikazivale svoje uratke.
Uz predivne dojmove i druženje s učenicima, učiteljicama i knjižničarima iz cijele Hrvatske, na povratku smo svratili u Hrvatsku akademiju znanosti i umjetnosti. Učenice se dojmila Baščanska ploča na kojoj je prvi put na hrvatskom jeziku zapisano hrvatsko nacionalno ime a interes im  je izazvala i škrinja sv. Šimuna.

Projekt „Zaboravljene knjige“ provodi se osmu godinu, a naša škola sudjeluje od prve godine od kada se provodi na nacionalnoj razini,  odnosno sedmu godinu.
Ove je  godine sudjelovalo 1000 učenika iz  45 škola i već se veselimo sljedećoj godini i još jednoj „zaboravljenoj knjizi“.

Fotografije pogledajte u GALERIJI.

Izvor: Mirjana Čubaković; foto: Ljiljana Slunjski