Autor: Administrator , 1. 3. 2019.

Učenici naših škola obilježili su Dan ružičastih majica!

Učenici PŠ Topolovac obilježili su dan ružičastih majica. Nasilje prestaje ovdje!

4.razred iz Budaševa obilježio je Međunarodni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja i pokazao da život može biti ružičast ako nema nasilja. U različitim nijansama ružičaste boje majica svatko je izradio svoju ružičastu majicu i  na njoj istaknuo poruku protiv nasilja.

Učenici 1.do 4.r. PŠ Gušće učili su 27.veljače o prijateljstvu i vršnjačkom nasilju. Na taj način su obilježili Dan ružičastih majica poznatiji kao Pink Shirt Day, koji se obilježava zadnje srijede u mjesecu veljači.

Kroz radionicu izrade ružičaste majice i pisanje poticajnih poruka  protiv nasilja, a za podršku žrtvi nasilja i kroz igru uloga iznijeli su svoje znanje o temi i dosadašnje iskustvo. Naučili su i osnažili se prepoznati nasilje, govor mržnje... i prijaviti ga ili spriječiti ako mogu. Evo malo poruka i sličica:

Ako si usamljen i trebaš pomoć tu sam za tebe

Dajem ti hrabrost i snagu da budeš jak

Potraži me ako trebaš pomoć

Nek se svi ljudi pomire

Ljubav za sve

Nek se djeca djece ne boje

Raširi ruke da znam da si tu

Ja bez tebe ne mogu

Nek žive i rastu u miru svi

Misli dobro-čini dobro

Ostale fotografije pogledajte u GALERIJI.

Izvor: Antonija Boltužić Kmetović, Ivana Pernar, Danijela Jurković, Jasna Kovačić